Meble na zamówienie – co warto o nich wiedzieć?

Podczas urządzania naszych wnętrz niezwykle dużą rolę odgrywa umeblowanie. Dzięki niemu możemy sprawić, że dane pomieszczenie będzie funkcjonalne i piękne. Nie zawsze sprawdzą się tu gotowe kolekcje. I to niezależnie od tego czy mówimy o kuchni, łazience czy salonie. Głównym powodem jest to, iż nie zawsze możemy je dopasować do parametrów pomieszczenia. Rozwiązaniem są meble na wymiar. Sprawdzają się one zawsze – i to bez wyjątku. Mimo to nadal krąży wiele różnych opinii na ich temat. Czy zawsze są one zgodne z prawdą? Sprawdźmy!

Meble na zamówienie, czyli sposób na aranżację według własnego pomysłu

Dla większości z nas priorytetem podczas urządzania mieszkania jest to, aby było one praktyczne, a przy tym miało niebanalny wygląd. Wymaga to od nas wyczucia i kreatywnego podejścia. Wielu z nas ma już pewne pomysły, a jeśli nie to zawsze możemy przejrzeć inspiracje w Internecie. W takich sytuacjach widzimy, że korzystając z gotowych zestawów mebli jest to właściwie niemożliwe. Sprzedawane są one zazwyczaj w określonych stylach i wymiarach. To znacząco ogranicza nasze możliwości. Ich przeciwieństwem są meble na wymiar. Najczęściej korzystamy z tego rozwiązania podczas urządzania kuchni. Dzięki nim mamy możliwość dopasowania ich do instalacji czy urządzeń, które przeznaczone są pod zabudowę. Prócz funkcjonalności dochodzi aspekt wizualny. Stąd też meble na zamówienie pojawiają się już nie tylko we wspomnianej kuchni, ale również w łazience, salonie czy sypialni. To wszystko sprawia, że chcąc zagospodarować wnętrza według własnych marzeń wybieramy meble na wymiar.

Meble na zamówienie – które opinie są prawdziwe?

Mimo tak wielu zalet tego produktu i coraz większej popularności nadal są osoby, które nie do końca są przekonane, by zdecydować się na takie rozwiązanie. Powodem są wątpliwości, a właściwie opinie usłyszane od obcych osób na ten temat. Niektóre z nich mogą nas zniechęcić do kupna, dlatego też raz na zawsze warto rozwiać owe wątpliwości i sprawdzić, które z nich są prawdziwe, a które nie.

1. Meble na wymiar są drogie – FAŁSZ.
Jeden z najpopularniejszych mitów, który odstrasza potencjalnych klientów. W praktyce meble na zamówienie wcale nie muszą być droższe niżeli te gotowe. Tak naprawdę już na etapie pierwszej wizyty z fachowcami ustalamy jaki posiadamy budżet i ile maksymalnie możemy wydać pieniędzy na tę inwestycję. Dzięki temu możemy stworzyć coś niepowtarzalnego za niekiedy mniejsze pieniądze niż decydując się na gotowe zestawy.

2. Meble na wymiar to gwarancja lepszej jakości – PRAWDA.
Zamawiane w ten sposób meble są sprawdzane na każdym etapie obróbki. To jedna z ich największych zalet – tego typu produkty mogą posłużyć nam na wiele lat. Biorąc pod uwagę niewygórowane koszty, meble na wymiar mogą być naszą najlepszą inwestycją podczas remontu. Dodajmy przy tym, że gotowe zestawy produkowane są najczęściej z masowej linii. W ich przypadku szczegółowa kontrola nie jest brana pod uwagę.

3. Meble na wymiar to idealna opcja dla każdego wnętrza – PRAWDA.
Idealnie sprawdzają się do kuchni, łazienki, sypialni czy salonu. Poza tym są wybawieniem dla osób posiadających niestandardowe pomieszczenia. Kiedy metraż jest zbyt mały lub pojawiają się skosy czy wnęki – meble na zamówienie to jedyne słuszne rozwiązanie. Tylko dzięki nim jesteśmy wtedy w stanie stworzyć pomieszczenia, które są funkcjonalne i estetyczne.

Podsumowanie

Analizując opinie krążące na temat mebli na wymiar szybko można zauważyć, że nie posiadają one znaczących wad. Znajdziemy wiele osób, które skorzystały z tej alternatywy i są bardzo zadowolone. Co więcej – na meble na zamówienie coraz częściej decydujemy się nie tylko wtedy, kiedy posiadamy pomieszczenia o niestandardowych wymiarach. Są bowiem one synonimem wysokiej jakości – a na tę kwestię zważamy coraz częściej uwagę. Prócz tego możemy je dopasować do własnych wymagań – zaprojektować je w dowolnym stylu. Te fakty sprawiają, że znacząco wygrywają one nad gotowymi zestawami mebli, które w większości przypadków nas tylko ograniczają.