Czym zastąpić szafę w sypialni?

Często takie duże szafy wydają nam się podstawą każdej sypialni, a jednak bywa i tak, że w tej sypialni po prostu się nie mieszczą. Co wtedy? Czy możemy tak po prostu z nich zrezygnować, czy może jednak lepiej byłoby je mimo wszystko czymś zastąpić? To już zależy od naszych potrzeb. Aranżacja sypialni ma przecież pasować nam i nikomu innemu. Jeżeli więc czujemy, że przydałaby się nam jakaś dodatkowa ilość miejsca na dodatkowe przedmioty, ale nie chcemy kupować tej klasycznej tradycyjnej szafy, zapoznajmy się z poniższymi alternatywami dlatego mebla, które powinny przypaść nam do gustu.

Rezygnację z szafy wymusza na nas zwykle wielkość pomieszczenia. Czasem sypialnia okazuje się zbyt mała do tego, by pomieścić kolejny wielkogabarytowy mebel. W takim przypadku szafę zastąpimy sobie znacznie węższymi komodami. Możemy je nawet wykonać na zamówienie, by idealnie dopasować je do luk występujących w pomieszczeniu i potem wypełnić je właśnie praktycznymi meblami, aby każdy punkt aranżacji został jakoś wykorzystany. A komody tak czy siak powinny pojawić się w naszym domu.

Co prawda nie schowamy do nich żakietów czy odzieży wierzchniej, czyli ubrań wieszanych na wieszakach, ale za to posegregujemy w nich bieliznę, podkoszulki lub piżamy. Praktyczne meble do sypialni możemy też rozmieścić w obrębie łóżka. Jeżeli tylko mamy pod nim trochę wolnego miejsca, wsuńmy tam płytką szufladę, w której możemy potem przetrzymywać pościel albo jakieś koce czy prześcieradła. Nad łóżkiem zawieśmy natomiast dodatkowe półki. Wypełnijmy je książkami, po które zawsze będziemy mogli sięgnąć przed udaniem się na spoczynek czy w chwili, w której zapragniemy się odprężyć.

W przypadku urządzania bardziej niewymiarowych pomieszczeń zawsze dobrym wyjściem z sytuacji zdaje się być stworzenie mebli na zamówienie. Decydując się na ten wariant, sami w końcu ustalamy, jak wszystkie te meble do sypialni mają dokładnie wyglądać. Przejmujemy wtedy jeszcze większą kontrolę nad wyglądem i ułożeniem wnętrza. Tworzymy je całkowicie zgodnie ze swoimi potrzebami.